Praca Zdalna – nowa rzeczywistość od 7 kwietnia 2023 r.

549.00  + VAT

Kategoria:

Wykładowca: Jagoda Komarzyniec - Smutek oraz Wojciech Frankiewicz

Data: 14.04.2023 godz. 10.00 - 11.30

14 kwietnia upłynie tydzień od wdrożenia nowych zasad pracy zdalnej, a one nadal spędzają Ci sen z powiek?

Nie wiesz jak podejść do tego tematu?

Znaleźliśmy na to rozwiązanie.

Odpowiadając na oczekiwania zgłaszane przez pracodawców, chcielibyśmy Państwu zaproponować skorzystanie z nowego rodzaju naszego wsparcia, dzięki której wdrożenie pracy zdalnej w zakładzie pracy nie będzie Państwu nastręczać nadmiernych trudności.

W ramach naszej pomocy:

  • przeszkolimy Państwa z nowych regulacji dot. pracy zdalnej oraz udostępnimy prezentację ze szkolenia;
  • przekażemy wzory dokumentów, które po dostosowaniu do indywidualnych potrzeb będą mogły zostać przez Państwa wdrożone, a na szkoleniu przekażemy wskazówki, w jaki sposób dokumenty można uzupełnić;
  • zapewnimy Państwu 30-minutową konsultację z ekspertami prowadzącymi szkolenia, w trakcie których będą Państwo mogli skonsultować ewentualne wątpliwości, które pojawiły się po szkoleniu lub po zapoznaniu się z dokumentami.

W trakcie szkolenia chcemy przekazać Państwu szczegóły pomocne do wdrożenia regulacji oraz wyjaśnić pojawiające się wątpliwości. Szczegóły znajdą Państwo poniżej.
Zapewniamy, że będzie ciekawie i konkretnie.

Poniżej znajdą Państwo program szkolenia.

  1. Skąd tyle szumu wokół pracy zdalnej? Czym ta „nowa” praca zdalna różni się od tej, którą wszyscy znamy od pandemii?
  1. Zagadnienia wstępne – omówienie najważniejszych kwestii wynikających z przepisów:
  • Pojęcie pracy zdalnej,
  • Kiedy praca zdalna może zostać uzgodniona, a kiedy pracodawca może ją jednostronnie polecić?
  • Czy pracodawca ma prawo nie wydać zgody na pracę zdalną?
  • Jak wprowadzić i uregulować pracę zdalną w organizacji? Czy trzeba tu zachować tryb jak np. dla regulaminu pracy?
  • Czy z pracy zdalnej można zrezygnować/cofnąć zgodę?
  • Obowiązki pracodawcy: zwrot kosztów za media i ewentualnie wykorzystywany własny sprzęt, zapewnienie BHP, RODO, kontrola, komunikacja z pracownikiem…
  • Praca zdalna okazjonalna
  1. Nasze wrażenia – gdzie widzimy największe wyzwania dla pracodawców?
  • Jak szczegółowo należy uregulować pracę zdalną? Uregulowanie pracy zdalnej w zależności od charakteru współpracy, jaki mamy z współpracownikami.
  • Częstotliwość wykonywania pracy zdalnej / praca zdalna całkowita / częściowa;
  • Katalog pracowników uprawnionych wykonywania pracy zdalnej. Pracownicy wyłączeni z możliwości wykonywania pracy zdalnej;
  • Jak ułożyć zasady komunikacji z pracownikiem, potwierdzanie obecności w pracy,
  • Terminy przy wnioskowaniu o pracę zdalną;
  • Czy pracodawca ma obowiązek zapewniać sprzęt (jaki? Czy pracownik ma sobie sam zapewnić np. ergonomiczne krzesło, czy dostanie pieniądze od pracodawcy, weźmie z biura?)
  • Jak rozwiążemy sprawę z mediami? Jak ustalimy zasady zwrotu kosztów za energie elektryczną, Internet?
  • Wewnętrzna polityka co do pracy zdalnej okazjonalnej – konieczność uregulowania w aktach wewnątrzzakładowych wobec bardzo lakonicznego przepisu,
  • Podejście pracodawcy do pracy pracownika z miejsc ogólnodostępnych, np. pokoju hotelowego, kawiarni itp. (kwestia bezpiecznego łącza), a jak z zagranicy?
  • Rezydencja podatkowa pracownika zdalnego i ryzyko powstania zakładu podatkowego – na co zwracać uwagę i jak unikać;
  • Dostosowanie umowy o pracę i ewentualnie informacji dodatkowej do pracy zdalnej – konieczne przy telepracy. Jak „przenieść” telepracownika na pracę zdalną? Czy telepraca musi być zawsze zastąpiona pracą zdalną?
  • Jak mimo braku fizycznej obecności w biurze utrzymać dobry kontakt z załogą i relacje miedzy nimi?
  • Czy w związku z pracą zdalną jakkolwiek zmieniają się dotychczasowe ustalenia co do czasu pracy, np. pracownik może rozpoczynać pracę w „widełkach czasowych”?
  • Czy jest potrzeba wzmocnienia ochrony danych? Dodatkowe zabezpieczenia IT itp.?
  • Praca zdalna okazjonalna a praca hybrydowa – czy można łączyć?
  1. Checklista – jakie dokumenty należy wprowadzić w zakładzie pracy? Co trzeba w nich zawrzeć?
  2. Kilka słów na temat dobrych praktyk usprawniających funkcjonowanie pracy zdalnej w organizacji.

Wzory dokumentów, które Państwo otrzymają po szkoleniu:

  1. Wzór regulaminu pracy zdalnej;
  2. Wzór oświadczenia pracownika o zapoznaniu się z regulaminem;
  3. Wzór polecenia pracodawcy do wykonywania pracy zdalnej;
  4. Wzór wniosku pracownika o wykonywanie pracy zdalnej (także okazjonalnej);
  5. Wzór oświadczenie pracownika o stanie lokalowym i technicznym;
  6. Wzór odmowy Pracodawcy do wykonywania pracy zdalnej;
  7. Wniosek o zaprzestanie wykonywania pracy zdalnej;
  8. Porozumienie stron o wykonywaniu pracy zdalnej.

Szkolenie dla użytkowników z pakietem GOLD / GOLD+   0,00zł

Koszt zakupu wzorów dokumentów po szkoleniu oraz 30 minutowa konsultacja w Kancelarii Staniek&Partners dla użytkowników z pakietem GOLD / GOLD +   699 zł + VAT